يکشنبه 30 تير 1398 17 ذو القعدة 1440 21 ژوئیه 2019
تاریخ : يکشنبه 12 اسفند 1397
کد 115

آیین نکوداشت خیرین کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان عجب شیربرگزار شد

آیین نکوداشت خیرین کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان عجب شیربرگزار شد
آیین نکوداشت خیرین کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان عجب شیربرگزار شد
فرماندار شهرستان عجب شیر از خیرین که از جامع هدف حمایت می کنند تقدیر و تشکر کرد وگفت: کار ارزشمندخیرین هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری ابدی و مهمترین سرمایه برای آخرت است.
عادل اصغرپور در این آیین کمیته امداد امام خمینی (ره) در سال های اخیر خدمات و دستاوردهای بسیار چشمگیری داشته است.
وی ادامه داد: این نهاد حمایتی نقش مهمی در تامین نیازمندی های اقشار آسیب پذیر جامعه و توانمندسازی مددجویان بر عهده دارد.
فرماندار شهرستان عجب شیر گفت: دولت نیز تلاش می کند در کنار کمیته امداد امام خمینی (ره) در کاهش فقر گام های موثری بردارد.
وی افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره) با توانمند سازی مددجویان و اجرای طرح های حمایتی و اشتغالزا نقش موثری در توسعه اقتصادی و رفاه اجتماعی دارد.
فرماندار شهرستان عجب شیر از هزینه کرد بیش از 12میلیارد ریال درسالجاری در حوزه مسکن مددجویان شهرستان خبرداد وافزود:این اعتباربرای 190مورد تعمیرات و ساخت مسکن مددجویان تحت پوشش شهرستان هزینه شده است.
امام جمعه عجب شیر گفت: ترویج و نهادینه شدن فرهنگ احسان و نیکوکاری و فرهنگ کمک به هم‌نوعان در جامعه امری ضروری است.
حجت السلام محمود شربیانی در آیین نکوداشت خیرین کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان عجب شیر افزود: بزرگداشت خیران، ترویج نیکی در جامعه است و تلاش برای نهادینه کردن این فرهنگ در بین افراد مختلف اجتماع از جمله وظایف مهمی است که کمیته امداد برعهده دارد.
وی با اشاره به اقدامات کمیته امداد امام خمینی(ره) در راستای از بین بردن محرومیت در جامعه، افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره) نقش مهم و موثری در محرومیت زدایی از جامعه و توانمندسازی اقشار محروم داشته است.
امام جمعه عجب شیر قدردانی از نکوداشت خیرین را ضروری دانست و تصریح کرد: با این اقدامات فرهنگ انفاق، تعاون، احسان و نیکوکاری در بین مردم توسعه می‌یابد و از توانمندی‌های مردم برای رفع نیاز‌های محرومان کمک گرفته می‌شود.
وی خواستار آموزش توانمندسازی اعضای تحت پوشش کمیته امداد را شد و گفت:کمیته امدادعجب شیر با مشارکت گسترده مردم و ارائه تسهیلات ویژه به مددجویان قدم های موثری در راستای توانمندسازی و رفع مشکلات معیشتی آنها برداشته است.
مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان عجب شیر با اشاره به رویکرد کمیته امداد در خصوص توانمندسازی اقتصادی است افزود:در جهت توانمندی خانواده ها تحت پوشش در سال 97به 247نفر به مبلغ 35میلیاردو 600میلیون ریال با جذب 115درصدی اعتبارات به مددجویان وام داده شده است.
محمود عابدی با اشاره به دوره  آموزش 538نفر از مددجویان در راستای توانمدسازی اقتصادی خبرداد وافزود:24نفر از مددجویان شهرستان با گذراندن این دوره ها در واحد های تولیدی جذب شده اند.
وی از کمک خیرین برای خرید جهیزیه به تعداد 92مورد با اعتبار 2میلیاردو 700میلیون ریال در سال جاری خبر داد وگفت:در ده ماهه گذشته شهرستان از صدقات شهرستان بیش از 1میلیاردو720میلیون ریال جمع آوری شده  که در راستای مساعدت مالی سالمندان و رفع نیازهای کودکان زیر شش سال و درمان افراد تحت پوشش  و ابن السبیل هزینه شده است.
وی گفت:در شهرستان عجب شیر 2503خانوار تحت پوشش این کمیته است که ماهانه 5میلیاردو 300میلیون ریال مستمری بگیر هستند.  
در این آیین نکوداشت از 160نفرخیرین کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان عجب شیر تجلیل بعمل آمد.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 12 اسفند 1397
  • توسط کاربر روابط عمومی عجب شیر