يکشنبه 30 تير 1398 17 ذو القعدة 1440 21 ژوئیه 2019
تاریخ : دوشنبه 13 اسفند 1397
کد 116

تشدید نظارت‌ها بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در آستانه عید نوروز در عجب شیر

فرماندار شهرستان عجب شیر از تشدید نظارت‌ها بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در آستانه عید نوروز در عجب شیرخبر داد


.
عادل اصغرپور در کارگروه بهداشت و امنیت غذایی شهرستان عجب شیر افزود: این کارگروه یکی از کارگروهای مهم شهرستان است و اهمیت حضور در کارگروه را مسوولان باید بدانند و حوزه سلامت ودرمان مردم وظیفه ما خیلی مهم است و مسئولین باید در حوزه سلامت و امنیت غذایی مردم کمک و همیاری و همکاری لازم را بکنند.
فرماندار شهرستان عجب شیر افزود:وظایف تک تک ادارات در حوزه سفرهای نوروزی و بهداشت و درمان در ایام باقی مانده بازرسی های لازم در آستانه و تعطیلات نوروزی از مراکز توزیع مواد غذایی با اکیپ های ادارات صنعت و معدن و تجارت و بهداشت و درمان و دامپزشکی و نیروی انتظامی و نظارت سرویس های عمومی شهری و بین شهری انجام گردد.
وی با تاکید بر مقابله با آنفلانزایی فوق پرندگان افزود: تمامی ادارات باید همکاری  لازم در خصوص این بیماری از هیچ کاری کوتاهی نکنندو در عصر وقت با افرادی که در بازار روز شهرستان فروش پرندگان انجام می دهند برخورد قانونی و اقدام لازم توسط دستگاههای مربوطه انجام شود .
وی گفت:در حوزه آنفلانزایی فوق حاد پرندگان ضرورت دارد تدابیر مرور شود و آموزش های که انجام یافته اجرای شود تا با پیشگیر و آموزش لازم در این حوزه  تلفات را کاهش دهیم و نیروی انتظامی در ورود و خروج شهرستان کنترل های لازم رادر حمل پرندگان انجام و برابر قانون اقدام کند.
وی آمادگی کامل در حوزه درمان در ایام تعطیلات را از شبکه بهداشت شهرستان خواستار شد وافزود: اوراژانس هوایی و کشیک ها حوزه درمان باید ابلاغ شود و  تامین نیروی  متخصص مختلف درمانی و بهداشتی در ایام تعطیلات در شهرستان انجام گیرد.
وی خواستار ساماندهی محل دفع پسماند از سوی شهرداری عجب شیر شد وافزود: روند حل مشکلات محل دفع پسماند مثبت نیست و زمان ما با توجه به گرم شدن هوا و برنامه ریزی های که باید در این محل انجام شود صورت نگرفته و باید شهرداری اقدامات را تسریع و اقدام لازم انجام دهد.
وی خواستارهمکاری شهرداری با بخشداران برای  پاکسازی مسیرهای روستایی و حاشیه شهر شد وگفت:رفع مشلات سرویس های بهداشت عمومی شهرستان در داخل شهر و و روستاهها و آماده استفاده برای مسافرین و بخشداری قلعه چای نسبت به رفع مشکلات سرویس بهداشتی شورسو با همکاری دهیاری هر چه سریعتر انجام دهد.
وی خواستار کلر زنی وتحت پوشش رفتن آب شرب روستای بوکت به آبفای روستای  شد وافزود:سلامت مردم باید دغدغه مسولان باشد و اهال روستای و شورا و دهیاری و ریش سفیدان این روستا در خصوص این امر مهم آگاه سازی شود تا آب شرب تحت پوشش رفته ونهایی شود .
وی خواستار پیگیری شبکه جمع آوری فاضلاب شهر جوانقلعه شودو گفت: لوله ها اتصال فاضلاب روستایی بولالو خریداری شده و با تعیین پیمانکار فاضلاب این روستا این طرح اجرا می شود.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 13 اسفند 1397
  • توسط کاربر روابط عمومی عجب شیر