يکشنبه 30 تير 1398 17 ذو القعدة 1440 21 ژوئیه 2019
تاریخ : دوشنبه 20 اسفند 1397
کد 117

جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی عجب شیر

جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی عجب شیر با حضور اعضا و مدیر کل ثبت و احوال و به ریاست فرماندار شهرستان درمحل فرمانداری برگزار شد.


مدیرکل ثبت‌احوال آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه نرخ ۱.۲  درصدی رشد جمعیت استان نگران‌کننده است، گفت:نرخ جمعیت نباید از 2.2درصد پایین باشد ودر حال حاضر جمعیت استان آذربایجان شرقی رفته‌رفته به‌سوی پیری پیش می‌رود که تا ۳۰ سال آینده بایستی به‌جای مدرسه‌سازی، خانه‌های سالمندان احداث کنیم.
احد جودی در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی عجب شیر نرخ رشد جمعیت استان ‌را بیش از یک درصد اعلام کرد، گفت: نرخ رشد جمعیت در زمان کنونی به‌نوعی زنگ خطر را به صدا درآورده است.
مدیرکل ثبت‌احوال آذربایجان شرقی با بیان اینکه 99.7 درصد وقایع حیاتی استان در وقت قانونی ثبت شده است، گفت: این در حال است که ثبت وقایع حیاتی میانگین کشور 98.7 درصد می باشد .
وی افزود:در 11ماهه سال جاری 57هزارو119 نفر در استان ولادت و 20هزارو750نفر فوت ثبت شده است .
وی نسبت ازدواج به طلاق در استان آذربایجان شرقی را 3.1درصد اعلام کرد و افزود: در استان 27هزارو780ازدواج و 8هزارو888طلاق در 11ماهه سال جاری ثبت شده است.
وی گفت: سازمان ثبت احوال یک نهاد زیرساختی مهم و حاکمیتی در صدور اسناد هویتی، تولید و نشر آمار جمعیتی و ثبت وقایع حیاتی است و این سازمان پویا باید تولید آمار بهنگام را با قوت و حساسیت دنبال کند.
مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی بیان کرد: نگاه به ثبت احوال باید از تک وظیفه ای و صدور سجلی تغییر یافته و با تقویت زیرساخت ها جایگاه واقعی این سازمان در برنامه ریزی و تصمیم سازی احیا شود.
وی تصریح کرد: در سند چشم انداز 20 ساله نظام ثبت وقایع حیاتی چهارگانه باید به 100 درصد برسد و اسناد هویتی جعل ناپذیر، ارائه خدمات الکترونیکی و مکانیزه شدن اسناد به طور کامل نهادینه و عملیاتی شود.
جودی 99.7درصد وقایع حیاتی شهرستان عجب شیر در وقت قانونی ثبت شده در 11ماهه سال 97 اشاره کرد وافزود:در 11ماهه سال جاری یکهزارو171 نفر در استان ولادت و 349 فوت ثبت شده است .
وی نسبت ازدواج به طلاق در شهرستان عجب شیر را 4.7درصد اعلام کرد و افزود: در شهرستان عجب شیر 502ازدواج و 107طلاق در 11ماهه سال جاری ثبت شده است.
فرماندار شهرستان عجب شیر دراین جلسه با اشاره به اجرای آئین نامه های قانون ثبت احوال که ناظر به همکاری و نحوه استفاده از خدمات افراد ، سازمانها ، ارگانها و نهادها می باشد، گفت: باید ازکلیه ظرفیت ها و امکانات در ارائه خدمات سجلّی و پوشش ثبت وقایع حیاتی و جلوگیری از دیرثبتی و کم ثبتی استفاده نمود.
عادل اصغرپور افزود: لازم است سازوکارها و شیوه های اجرایی مناسب تهیه و تدوین شود تا شاهد رویه های اجرایی متناسب و یکسان در ادارات ثبت احوال باشیم.
رئیس شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی عجب شیر در ادامه گفت: اهمیت و جایگاه آمار و اطلاعات در برنامه ریزی و تدوین برنامه های توسعه اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی شهرستان بسیار مهم دانست.
.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 20 اسفند 1397
  • توسط کاربر روابط عمومی عجب شیر