يکشنبه 30 تير 1398 17 ذو القعدة 1440 21 ژوئیه 2019
تاریخ : چهارشنبه 22 اسفند 1397
کد 120

مراسم بزرگداشت شهدا درامام زاده داود و شهدای گمنام برگزار شد

مراسم بزرگداشت شهدا درامام زاده داود و شهدای گمنام برگزار شد
امام جمعه عجب شیرگفت:تداوم راه و مسیر شهدا در شرایط بحرانی کشور همچون گذشته از سوی ملت همیشه در صحنه ایران، اقتدار و عزت هرچه بیشتر نظام را تضمین می کند.
حجت السلام محمود شربیانی در مراسم بزرگداشت شهدا درامام زاده داود و شهدای گمنام افزود: همه ما مدیون شهدا هستیم و آسایش و آرامش امروز ما در نتیجه مجاهدت و پایمردی شهدای گلگون کفن انقلاب اسلامی است و تحقق اهداف و آرمان های نظام در گرو زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان و تبعیت از ولایت فقیه است.
وی اظهار داشت :اسفند ماه از نظر شهدای شاخص متراکم ترین ماه سال است و 22 اسفند ماه به عنوان روز بزرگداشت شهدا نامگذاری شده است بنابراین وظیفه ماست که این روز را همه ساله گرامی بداریم.
امام جمعه عجب شیر افزود:  افرادی که شهید داده اند برای دفاع از انقلاب اسلامی پیشتاز بوده و عاشق رهبر معظم انقلاب و پایبند به نظام جمهوری اسلامی ایران بودند.
وی با بیان اینکه باید همیشه و در همه حال قدردان خانواده های شهدا و ایثارگران بود، تصریح کرد: این خانواده ها، عزیزان و نور چشم های خود را برای دفاع از میهن اسلامی به جبهه های حق علیه باطل فرستادند تا دشمن نتواند به کشور، نظام و انقلاب تعدی و دست درازی کند.
وی گفت: باید توجه داشت اگر ملتی در راه حفظ و تقویت دستاوردهای فرهنگی خود قدم نگذارد، قطعا با شکست سنگینی مواجه خواهد شد از این رو ارتقاء فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جوان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و روز شهدا فرصتی مغتنم برای معرفی شهدای هشت سال دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت به‌شمار می‌آید.
حجت الاسلام شربیانی، با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران، انقلابی بر پایه همین مبانی و اصول بنا شده است، ادامه داد: شهادت بزرگ ترین افتخاری است که در نظام اسلامی همیشه به آن تاکید شده و از آن نیز به عنوان یکی از سرمایه های ارزشمند و گرانقدر یاد می شود.
در این آیین که در آستان امامزاده داوود(ع) و مزار شهدای گمنام این شهرستان برگزار شد، جمعی از مسوولان مزار شهدا را غبارروبی، گلباران و عطرافشانی کردند.
شرکت کنندگان در این مراسم با نثار گل و قرائت فاتحه و ادای احترام به مقام شامخ شهدا، بار دیگر با آرمان های والای امام راحل، شهدا و رهبر معظم انقلاب تجدید میثاق کردند.
در شهرستان عجب شیر پنج شهید گمنام که پیکر مطهرشهید گمنام ۱۹سال که در پادگان 03شهید برخرداری آرمیده در سال ۱۳۶۷ در عملیات تک دشمن در محل زبیدا و در به درجه شهادت نایل شد وچهار شهید گمنام منطقه مجنون در عملیات خیبر و دو شهید منطقه شرهانی ویژه عملیات محرم از 19 تیر سال 84 در بقعه امامزاده داود عجب شیر به خاک سپرده شده اند و این مکان به زیارتگاه دلسوختگان و رهپویان راه و رسم شهادت و شهامت تبدیل شده است.
شهرستان عجب شیر در جریان انقلاب اسلامی 230 شهید گلگون کفن و 409 نفر جانباز سرافراز تقدیم کرده است.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 22 اسفند 1397
  • توسط کاربر روابط عمومی عجب شیر