يکشنبه 30 تير 1398 17 ذو القعدة 1440 21 ژوئیه 2019
تاریخ : سه شنبه 28 اسفند 1397
کد 122

نمایشگاه نوروزی صنایع دستی و محصولات بومی محلی در عجب شیر گشایش یافت

نمایشگاه نوروزی صنایع دستی و محصولات بومی محلی در عجب شیر گشایش یافت
 

نمایشگاه نوروزی صنایع دستی و محصولات بومی محلی در عجب شیر گشایش یافت

نمایشگاه نوروزی صنایع دستی صنایع دستی و محصولات بومی محلی عجب شیر از هنرمندان این شهرستان در عجب شیر گشایش یافت.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عجب شیر روز دوشنبه در مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه صنایع دستی محلی شامل حصیر و سبدبافی، ترمه، نگارگری، مینا کاری، روبان دوزی، سوزن دوزی، بافت انواع قالی و گلیم، جاجیم بافی، آینه کاری روی سفال، ساخت تاج و حکاکی روی مس به نمایش گذاشته است.

وی افزود:در این نمایشگاه صنایع دستی ،  دست ساختهای بانوان عجب شیر و محصولات بومی و محلی عجب شیر و حلوای ، شیرینی سنتی ویژه عید نوروز و سوغات شهرستان به معرفی ، نمایش و فروش گذاشته شده است .

علیرضا پاشایی افزود: علاقه مندان برای دیدن آثار این نمایشگاه می توانند از امروز تا پایان تعطیلات نوروزی از ساعت 9 صبح تا 20عصر به محل برپایی این نمایشگاه در ورودی شهر عجب شیر مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه شهرستان عجب شیر ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه صنایع دستی دارد، گفت: ایجاد کارگاه آموزشی فرصت بسیار مغتنمی برای توسعه این هنر در بخش های مختلف این شهرستان است.

وی ضمن اشاره به اینکه 60 درصد جمعیت شهرستان را روستائیان تشکیل می دهند افزود: با توجه به نسبت جمعیتی این شهرستان، توانمند سازی زنان روستایی موجب افزایش اعتماد به نفس در آنها و نقش پذیری بیشتر آنها در اقتصاد خانواده می شود.

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 28 اسفند 1397
  • توسط کاربر روابط عمومی عجب شیر