يکشنبه 30 تير 1398 17 ذو القعدة 1440 21 ژوئیه 2019
تاریخ : سه شنبه 28 اسفند 1397
کد 126

فرهنگ عمومی سنگ بنای فرهنگ هر جامعه است

فرماندار عجب شیر گفت: فرهنگ عمومی سنگ بنای فرهنگ هر جامعه است و باید با ترویج آن زمینه اصلاح اجتماعی را فراهم کرد.
عادل اصغرپور در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان عجب شیر گفت: خروجی جلسات شورای فرهنگ عمومی شهرستان بایستی طوری باشد که ما در جامعه اثار و برکات آن را در کمتر کردن آسیب های اجتماعی و سبک زندگی اسلامی و پیشگیری از معضلات شاهد باشیم.
وی با بیان اینکه فرهنگ عمومی نقش بسزائی در تقویت و توسعه فعالیتهای اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و تجاری نقش مستقیم دارد بر تلاش مسئولان در جهت اجرایی کردن برنامه های شورای فرهنگ عمومی شهرستان تاکید کرد.
وی با اشاره به نامگذاری هر سال از سوی مقام معظم رهبری که هدایتگر فعالیت مسوولان است، گفت: معظم له با ارایه رهنمودهای لازم مسیری روشن را برای همه مسوولان ترسیم کرده اند و در سال جاری نیز شورای فرهنگ عمومی وظیفه دارد در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش کند.
فرماندار شهرستان عجب شیر افزود: تحقق اصل اقتصاد مقاومتی نیازمند ترویج فرهنگ کار و تلاش است .
وی گفت:حفظ ارزش های و هنجارهای جامع و وظیفه ماست و باید بر حفظ ارزش ها نسبت  به تعالی و ارتقائ آن اقدام شود .
وی گفت:یکی از موارد فرهنگی بحث و نسبت به انتقال فرهنگ به نسل جوان و سبک فرهنگی ایران اسلامی  که این سبک یکی از رسالت مهم خانواده ها است وحفظ نهاد خانواده در مسیر زندگی اجتماعی و تهدیدها باید معصون باشد و خانواده ها ازتهدید این  آسیب ها حفظ کنیم و نقش خانواده تعیین کننده است .
امام جمعه شهرستان عجب شیر نیز با اشاره به اینکه شورای فرهنگ عمومی باید تاثیرگذار فرهنگی در جامع باشد افزود:در سال آینده سه موضوع یکی تبیین بیانات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب و جنگ نرم دشمن،مسائل فرهنگی منطقه خواهد بود.
حجت السلام محمود شربیانی تصمیمات و خروجی نشست های شورای فرهنگ عمومی را گامی در جهت ارتقای فرهنگ عمومی در هر منطقه دانست و گفت: تصمیمات این شورا نقش موثری در ترویج فرهنگی ایرانی اسلامی و سبک زندگی اسلامی و دوری از سنت های غلط در جامعه دارد.
وی با بیان اینکه 46مصوبه در سال 97 فقط 6مصوبه اجرایی نشده است افزود:این شورا ظرفیتی مهم و تاثیر گذار در ارتقای فرهنگ عمومی جامعه است و همه باید به دقت مصوبات و تصمیمات این شورا در حوزه کاری خود را دنبال و اجرایی کنند تا شاهد نتایج آن در راستای ارتقای فرهنگ جامعه باشیم.
وی ترویج فرهنگ سبک زندگی ایرانی و اسلامی مورد تاکید رهبری را یکی از راهبردهای شورای فرهنگ عمومی دانست و افزود : سبک زندگی ایرانی و اسلامی باید در جامعه نهادینه شود و نقش دستگاه های فرهنگی از جمله آموزش و پرورش و دانشگاه ها در این زمینه سنگین است و باید به دقت این مهم را مد نظر داشته باشند.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 28 اسفند 1397
  • توسط کاربر روابط عمومی عجب شیر