چهارشنبه 15 مرداد 1399 14 ذو الحجة 1441 5 اوت 2020
تاریخ : دوشنبه 17 تير 1398
کد 160

همايش بزرگداشت روز دهيار در شهرستان عجب شیر برگزار شد

همايش بزرگداشت روز دهيار با حضور دهياران روستاهاي بخش مركزي و قلعه چای با حضور فرماندار و امام جمعه و بخشداران و جمعی از روسای ادارات و خانواده دهیاران برگزار و دهياراين شهرستان با اهداي لوح سپاس تجليل شدند.
فرماندار شهرستان عجب شیر درسخناني باتبريك روز دهيار، از دهياران و شوراهاي اسلامي خواست تا با درك شرايط كشور، درخدمت رساني به مردم با استفاده از ظرفيت ها و امكانات موجود بيشتر تلاش نمايندافزود: دهیاران از مشارکت خیرین و روستاییان در راستای توسعه روستاها استفاده کنند.
عادل اصغرپور افزود: نباید به میزان بوجه و اعتبارات دهیاری ها  وابسته شویم در این صورت پیشرفت روستاها محقق نخواهد شد و از روستاییان و خیران در مشارک و توسعه روستا استفاده کنیم.
وی به اولویت اساسی دولت در دهیاران اشاره کرد وافزود: شناسایی مشکلات و اولویت بندی آنان ورفع  محرومیت ها در روستاهها،تقویت زیرساخت های روستایی مواردی چون راه های دسترسی  و بالا بردن بهداشت مردمی و سلامت روستاییان که در این راستا اقدامات در شهرستان عجب شیر انجام یافته و یا درحال انجام است و مردم باید همراهی کنند و این همراهی بر عهده دهیاران و شوراها و بخشداران می باشد و مشارکت مردم در توسعه و آبادانی روستاها تعیین کننده است.
وی از احداث اورژانس 115در بخش قلعه چای خبر داد وافزود:در این راستا آمبولانس مورد نیاز  تهیه شده و در شهر جوانقلعه مستقر خواهد شد و خدمات اورژانسی در بخش قلعه چای ارائه خواهد داد.
وی به دیگر اولویت های اساسی دولت توسط دهیاران اشاره کرد وافزود:توجه ویژه به حوزه گردشگری بخصوص در بخش قلعه چای باید احتمام ویژه در این راستا با تعامل مسوولان با دهیاران صورت گیرد و دهیاران باید به یکسری اقدامات دولت در این منطقه انجام می دهد توجه کنند وبا همراهی و همکاری سرمایه گذاران و آماده سازی زیرساختها توسط دولت درتوسعه سرمایه گذاری گردشگری همسو باشند.
وی تاکید کرد: دهیاران باید ظرفیت های روستای خود را شناسایی و از مشارکت مردم در راستای اجرای طرح های توسعه ای در روستا ها بهره ببرند.
فرماندار عجب شیر گفت: دهیاران باید این پتانسیل ها را آماده سازی ودر اختیار بخشداران قرار دهند تا برنامه های که برای توسعه روستایی انجام می شود هم نیاز سنجی و هم پتانسیل ها که در منطقه انجام می شودو برنامه های که برای توسعه مناطق روستایی انجام می شود این شناسایی ها در راستای بهبود شرایط هر منطقه لحاظ شود.
اصغرپور گفت:شهرستان عجب شیر یکی از شهرستان های که معیشت مردم از حوزه کشاورزی است و کمک دهیاران در توزیع آب در سال جاری قابل تقدیر بوده که بدون دغدغه زیاد خدمات و مدیریت آب در منطقه به مردم ارائه گردید.
وی دهیاران را رابطان بین مردم و دولت دانست وافزود: دولت تدبیر و امید یک فرصت طلایی و مناسبی را برای روستائیان عزیز فراهم کرده است و لذا از دهیاران می خواهیم که این مسئله را جدی بگیرند و مردم را به سمت استفاده از  تسهیلات اشتغال زایی تشویق و ترغیب کنند تا اشتغال و تولید در روستاهها رونق بگیرد.
فرماندار عجب شیر تاکید کرد: دهیاران در کنار شوراهها و با تعامل همدیگر روستاهها را آباد کنند و تلاش کنند که در هر روستا یک واحد تولیدی ایجاد گردد تا حتی یک نفر بیکار در منطقه نداشته باشیم.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 17 تير 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی عجب شیر