چهارشنبه 15 مرداد 1399 14 ذو الحجة 1441 5 اوت 2020
تاریخ : دوشنبه 14 مرداد 1398
کد 164

جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ و ایثار و شهادت در شهرستان عجب شیر

جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ و ایثار و شهادت در شهرستان عجب شیربرگزار شد.
فرماندار شهرستان عجب شیر در جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ و ایثار و شهادت در شهرستان عجب شیر افزود:یکی از اهداف شهدا و عامل موفقیت در جنگ در جبهه های حق علیه باطل و 8سال دفاع مقدس وحدت و همدلی و روحیه ایثار و فداکاری شهدا و ایثارگران است .
عادل اصغرپور گفت:امرزو بعد از 40سال گذشته انقلاب اسلامی شاهد قدرت واقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران در تمام عرصه های منطقه ای و جهانی شاهد هستیم  و همه آنها نشات گرفته ، مرهون ایثار و فداکاری شهدا و تعالیم حضرت امام خمینی(ره) هستیم.
وی با بیان رزمندگان اسلام از شهادت استقبال می کردند وشهادت را سعادت می دانستند و برای رسیدن به سعادت تلاش میکردند افزود:باید در برابر همچون ایثارگران سعی کنیم یادوخاطره هایشان را همیشه گرامی بداریم و در راستای حل مشکلات خانواده های محترم شهدا و ایثارگران و جانبازان تلاش کنیم.
وی ادامه داد: آنهای برای موفقیت این کشور هرچه در امکان داشتند هدیه کردندو باید برای آسایش و آرامش این عزیزان در تمام حوزه ها تلاش کنیم و این یک وظیفه است و باید همواره مورد تکریم و در راستای حل مشکلاتشان کمک کنیم.
وی حل مشکلات و رسیدگی به مشکلات خانواده های ایثارگران راجز اولویت دولت  دانست و افزود: تکریم خانواده های شهدا جز برنامه های هفتگی شهرستان است و تمام ادارات مکلف هستند در این امر مشارکت کنند و راستای حل مشکلات خانواده ایثارگران و تکریم و تجلیل کنند.
فرماندار عجب شیر نیزدر این جلسه، افزود:طرح سپاس به‌منظور دیدار با  خانواده شهید و ایثارگر شهرستان عجب شیر در قالب ۳۵گروه با حضور مسوولان شهرستانی هر هفته روزهای سه شنبه اجرای می شود که تا کنون بیش از ۴۰۰خانواده ایثارگر با حضور مسوولان شهرستان که ضمن بازدید از این خانواده‌های معظم شهدا با این عزیزان گفت‌وگو کرده و به بررسی مشکلات آن‌ها بپردازند .
وی با تأکید بر اهمیت زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، عنوان کرد: انتقال مفاهیم ایثار و شهادت به نسل جدید بالاخص دانش آموزان، از اهمیت ویژه ای برخوردار است که این مهم باید با استفاده از شیوه های نو و جذاب و به طرق مختلف انجام شود.
وی تصریح کرد: مفهوم ایثار برای عینیت بخشیدن در جامعه می تواند بسیار کارساز باشد که در این راستا، کار کارشناسی بسیار حائز اهمیت است.
مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری آذربایجان شرقی گفت:بر اساس بند ج ماده ۴۴ قانون پنجم توسعه، تمامی دستگاه‌های اجرایی موظف هستند تا ۲۰ درصد اعتبارات فرهنگی خود را صرف فرهنگ ایثار و شهادت کنند.
مهدی تقیون در جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ و ایثار و شهادت در شهرستان عجب شیر با اشاره به نقش شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: رمز موفقیت انقلاب در عرصه‌های مختلف، داشتن روحیه ایثار و شهادت‌طلبی است.
مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری آذربایجان شرقی در ادامه تاکیدکرد: ارج نهادن به ایثارگران از طریق استفاده از مدیران توانمند ایثارگر از دیگر اقدامات لازم در راستای ارج نهادن به مقام ایثارگران و ترویج این فرهنگ است.
تقیون اظهار داشت: توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، یک تکلیف برای مسئولان بوده و عاملی مهم در جهت تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری آذربایجان شرقی ثبت خاطرات جانبازان و  پدران و مادران شهدا، توجه بیشتر به وصیت‌نامه‌های شهیدان، اجرای برنامه‌های متناسب با قشر نوجوان و جوان و توجه به سامان‌دهی گلزارهای شهیدان را خواستار شد.
وی با بیان اینکه حفظ عزت و کرامت خانواده‌های معزز شاهد و ایثارگر بسیار ارزشمند است افزود: پرداختن به مسائل و مشکلات این عزیزان و رفع دغدغه‌های جامعه ایثارگری، از اولویت‌های کاری مسئولین و از تأکیدات استاندار آذربایجان شرقی است.
مشاور استاندار آذربایجان شرقی در امور ایثارگران در ادامه به تشریح بندهایی از قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران پرداخت و عنوان کرد: تکریم جامعه ایثارگری به‌عنوان صاحبان اصلی نظام و انقلاب وظیفه‌ای ملی است.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 14 مرداد 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی عجب شیر