سه شنبه 30 مهر 1398 22 صفر 1441 22 اکتبر 2019
تاریخ : چهارشنبه 27 شهريور 1398
کد 177

کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان عجب شیربرگزار شد

کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان عجب شیر به ریاست فرماندار شهرستان برگزار شد.
عادل اصغرپور روز چهارشنبه در کارگروه سلامت و امنیت غذایی این شهرستان افزود: این کارگروه جز با اهمیت های کارگروه  شهرستان است و مسئولان نباید در سلامتی مردم کوتاهی و نگرششان ضعیف باشد و اگر مشکلی در این حوزه بوجو آید با همدلی و مساعدت اعضای کارگروه باید حل شود.
وی از تحت پوشش قرار گرفتن آب شرب روستای بوکت توسط آبفار خبرداد و افزود: تنها آب شرب روستای بوکت این شهرستان تحت پوشش این اداره نبوده که باید پیگیری های لازم در این زمینه انجام شود.
فرمانداری عجب شیر، با تاکید بر اهمیت رعایت بهداشت و کنترل آب شرب روستاها، یادآورشد: اداره آب و فاضلاب روستایی باید با همکاری بخشداران، برای جلوگیری از آلودگی آب، به صورت منظم به کلرزنی اقدام کند و با تشدید بازرسی‌های بهداشتی از اماکن تهیه و توزیع غذا و سرویس های بهداشتی و مجتمع های رفاهی شهرستان توسط شبکه بهداشت و درمان شرایط بهداشتی و سلامت شهرستان همواره رصد و کنترل شود.
 وی افزود:بازرسی های که برای کارگروه سلامت و امنیت غذایی تعریف شده باید به طور مستمر انجام پیدا کند و طی بازدیدهای دوره ای و سرزده از مراکز تهیه غذا و مراکز بهداشتی و سرویس های بهداشتی درداخل و خارج شهر وضعیت شان بازرسی شود و اگر کم و کاستی و مشکلاتی وجود دارد اقدام قانونی شود چرا که در بحث حوزه سلامت و بهداشت جامعه هیچ گونه اغماضی قابل قبول نیست و برای افراد سهل انگار، قانون مجازاتی را تعیین کرده و برخورد می شود.
وی ضمن تقدیر و تشکر از فرماندهی پادگان 03عجب شیر و رئیس اداره آب و فاضلاب شهری در بحث نهایی شدن فاضلاب پادگان که از دغدغه مردم شهرستان بود گفت:سالیان سال بوده که فاضلاب پادگان در طبعیت رهاسازی وموجب آلودگی و آسیب ذخایرو منابع آبی و و در معرض خطر قرار گرفتن بهداشت و سلامت مردم شهرستان می شد و منظره  بدی در منطقه گردشگری شهرستان به وجود می آورد که با همکاری دو دستگاه شهرستان این معضل بهداشتی برطرف شد و این طرح قدم مثبت و موثری در راستای بهداشت و سلامت  شهرستان بود.
عادل اصغرپور خواستار همکاری تمامی ادارات در محقق شدن و تسریع در اجرای فاضلاب شیشوان و شهر جوانقلعه و روستاهای خانیان و بولالو شود ، افزود: در سایه اجرای این طرح ها آسیب هایی که از ناحیه فاضلاب و بهداشت عمومی زندگی مردم را تهدید می کند برطرف خواهد شد.
وی گفت: وظایفی که برای هریک از اعضای کارگروه تعریف شده است اعضا موظف هستند این اقدامات را انجام دهند و علاوه بر این اقدامات که به آن سازمان و اداره مشخص و تعریف شده بر کارهای دیگر ادارات نیز نهایت همکاری و مساعدت داشته باشند تا در راستای مسائل بهداشتی در حوزه سلامت و سلامت غذایی قدم های موثر برداشته شود و به نوعی وضعیت شهرستان در حوزه سلامت و ایمنی غذایی ارتقا یابد.
وی در باره سبک زندگی سالم در خصوص  بیماری اچ آی وی ،ایدز و خودمراقبتی را خیلی مهم دانست و گفت: کارشناسان این حوزه با همکاری رابطین آموزشی در ادارات فعالیتشان را جدی کنند و مسوولان شبکه بهداشت بر نحوه و میزان کیفیت آموزش و همکاری رابطین دستگاهها نظارت و ارزیابی داشته باشند.
فرماندار عجب شیر تشکیل شورای سلامت  در تمام ادارت بالای 20نفر پرسنل توسط مسوولان ادارات را خواستار شد و گفت: مسوولین ادارات در پیگیری سلامت همکاران توجه داشته باشند و در صورت نیاز در خصوص بیماری همکاران پشتیبانی مالی واداری کنند و در این خصوص کوتاهی نکنند چرا که اگر همکاران چه از لحاظ روحی و روانی و جسمی مشکل نداشته باشند بیشتر اهداف سازمانی را دنبال کرده و  در خدمت رسانی به مردم موفق خواهند بود.
وی ادامه داد: تمامی اعضای کارگروه سلامت و امنیت غذایی در ارتقای سطح سلامت این شهرستان سهیم بوده و رسیدن به این هدف در گرو تلاش همه مسئولان و اعضای کارگروه است.
فرمانداری عجب شیر، با اشاره به اهمیت پیشگیری از بروز بیماری ها و کاهش بلایا در این شهرستان اظهار داشت: اگر مصوبات کارگروه با همکاری همه اعضاء اجرایی شود، به طور قطع تأثیر بسزایی در پیشگیری از هرگونه بیماری شایع در این شهرستان برجای می گذارد.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 27 شهريور 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی عجب شیر