پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : چهارشنبه 23 تير 1400
کد 386

فرماندار: کتابخانه سیار برای مناطق محروم عجب‌شیر راه‌اندازی می‌شود

فرماندار عجب‌شیر گفت: به‌منظور دسترسی عادلانه و آسان مردم به کتاب در مناطق محروم این شهرستان، کتابخانه سیار مینی‌بوسی راه‌اندازی می‌شود.
عادل اصغرپور در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان ضمن اشاره به اینکه کتاب و کتابخوانی ابزار توسعه فرهنگی است، عنوان کرد: کارکرد اصلی این کتابخانه به جریان انداختن اطلاعات و خدمت به جامعه تحت پوشش است.

وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی کتابداران شهرستان، بیان کرد: با شیوع بیماری کرونا، خدمات کتابخانه‌های عمومی با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی ارائه می‌شود اما فعالیت‌های فرهنگی-ترویجی کتابخانه‌ها در فضای مجازی باید بیش از پیش تقویت شود.

به گفته وی با ترویج فرهنگ کتابخوانی و تاثیر مستقیمی که مطالعه بر افزایش آگاهی اجتماعی و توسعه فرهنگی یک شهرستان دارد، آسیب‌های اجتماعی نیز کاهش می‌یابد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه یکی از شاخصه‌های فرهنگی شهرستان داشتن کتابخانه‌های عمومی است، اعضای انجمن کتابخانه و روسای ادارات جهت تقویت زیرساخت‌های لازم در شهرستان باید ساخت کتابخانه عمومی را در برنامه‌های خود داشته باشند.

شهرستان ۷۰ هزار نفری عجب‌شیر ۲ کتابخانه شهری فعال دارد و راه‌اندازی دو کتابخانه روستایی این شهرستان نیز مراحل نهایی خود را طی می کند
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 23 تير 1400
  • توسط مدیر سایت فرمانداری عجب شیر