پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : دوشنبه 1 آذر 1400
کد 405

اختتامیه اولین جشنواره کتاب شهرستان عجب شیر برگزار گردید

همزمان با هفته کتاب وکتابخوانی اختتامیه اولین جشنواره کتاب شهرستان عجب شیر با حضور فرماندار-امام جمعه شهرستان عجب شیر معاون امورهنری و سینمایی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی و مسئولین شهرستان وجمعی از اصحاب فرهنگ وهنر و نویسندگان با تجلیل و تقدیر از نویسندگان-کتابداران نمونه-خیرین کتاب روز یکشنبه سی ام آبان ماه سال جاری در محل مجتمع فرهنگی وهنری عجب شیر برگزار گردید.
معاون امورهنری وسینمایی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی  آذربایجان شرقی گفت: روح جامعه در پرتو نوشتن و مطالعه کتاب بارور می شود.
علی محرمی در آیین اختتامیه اولین جشنواره کتاب و توانمندیهای شهرستان عجب شیر همت تمامی اولیای دین اسلام نیز بر این بوده که بندگان خدا را به طرف روشنایی کتاب رهنمون سازد.
معاون امورهنری وسینمایی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی  آذربایجان شرقی افزود: کتابخوانی راهی برای دستیابی به دانایی و توانایی است که آدمی را برای فهم و درک درست مسایل کمک کرده و کلید گذر از محدودیت ها و جهالت ها و ورود به دنیای گسترده است.
وی ضمن تقدیر از فرماندار شهرستان ومسئولین ونهادهای همکار برگزاری اولین جشنواره کتاب را کاری ارزشمند در  زمینه  تجلیل از نویسندگان و خادمان فرهنگ مکتوب شهرستان دانستند و بر ضرورت  فراهم کردن زمینه مناسب برای توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقای سطح کمی و کیفی آثار منتشر شده تاکید کردند
فرماندارعجب شیرنیز در این مراسم با اشاره به اهمیت کتاب وکتابخوانی گفت: یکی از راههای توسعه فرهنگی اهمیت دادن به مسئله کتاب وکتابخوانی وترویج مطالعه در جامعه به ویژه درمیان جوانان ونوجوانان است.
عادل اصغرپور افزود: کتاب بهترین وسیله انتقال میراث ادبی از نسلی به نسل دیگر است و به انسان ها کمک می کند تا میراث فرهنگی و ارزش های دینی وتاریخی خود را بشناسد و به آن ارج نهند.
محمود شربیانی امام جمعه شهرستان عجب شیر در آیین اختتامیه اولین جشنواره کتاب و توانمندیهای شهرستاان عجب شیر که با بیان این مطلب افزود : در دین اسلام  موضوع کتاب و کتابت، از  اهمیت بسزایی برخوردار است  بطوری که از نگاه قرآن کریم و روایات اولیای دین، «قلم و کتاب» نعمت وموهبتی مهم از جانب پروردگار متعال در راستای  حفظ و پاسداشت علوم و دانش ها، ضامن بقای ملک و دین است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی در ادامه با بیان اینکه  یکی از  وظایف و رسالت های مهم و تاثیرگذار متولیان فرهنگی شهرستان ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی و تسهیل امر مطالعه برای علاقمندان می باشد بر ضرورت توسعه فرهنگ مطالعه در جامعه تاکید کرد .
گفتنی است اولین جشنواره کتاب و توانمندیهای شهرستان عجب شیر با مشارکت نهادهای اجرایی شهرستان در محل مجتمع فرهنگی وهنری عجب شیربرگزار وبا تجلیل و تقدیر از نویسندگان،فعالان کتاب خوانی و خیرین کتاب برگزارگردید.
 
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 1 آذر 1400
  • توسط مدیر سایت فرمانداری عجب شیر