پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : جمعه 16 ارديبهشت 1401
کد 504

زنگ سپاس برای پاسداشت از مقام معلم و تجلیل از زحمات فرهنگیان در مدرسه صدیقه کبری عجب شیر نواخته شد.

بمناسبت گرامیداشت هفته معلم زنگ سپاس باحضور امام جمعه و فرماندار عجب شیر وفرماندهان نظامی وانتظامی وجمعی مسوولان ،مدیران ومعلمان بعنوان پایلوت در مدرسه صدیقه کبری برگزار گردید.

امام جمعه عجب شیر با اشاره به اینکه جایگاه بسیار خطیر و حساس معلمان با هیچ چیز دیگری قابل مقایسه و ارزش گذاری نیست، افزود: معلمان زندگی شهید مطهری را الگوی خود در خدمت قرار دهند.

حجت السلام محمود شربیانی روز دوشنبه در مراسم تجلیل از معلمان شهرستان عجب شیر با تاکید بر اینکه جایگاه معلمی و استادی همواره مقدس است، اظهار داشت: نخستین معلمان جامعه، انبیا و امامان بودند و معلمان باید به وظیفه خود در امر تربیت انسان ها اهتمام ویژه داشته باشند و از هیچ کوششی در این امر کوتاهی نکنند.
امام جمعه عجب شیر، یادآور شد: همه معلمان و کسانی که در مقام تعلیم و تربیت هستند باید اهل مطالعه و اندیشه باشند و آثار استاد شهید مطهری منبع مهمی برای مطالعه آنان است.
حجت الاسلام شربیانی، با بیان اینکه معلم برای رشد و شکوفایی استعدادهای بالقوه دانش آموزان تلاش می کند، ادامه داد: بروز استعدادهای بالقوه دانش آموزان و به فعلیت رساندن آن ها، وظیفه معلمان است که برای این کار باید تلاش کنند.
وی، با بیان اینکه تعالی، تکامل و پیشرفت هر جامعه مرهون تلاش معلمان است، گفت: شغل معلمی، مقدس بوده و تربیت نیروی انسانی مورد نیاز جامعه از وظایف خطیر معلمان است.
حجت الاسلام شربیانی، افزود: اساس هر کشوری به آموزش و پرورش و تربیت انسان های فرهیخته و دلسوز وابسته بوده و جامعه موفق و پویا باید دارای نظام تعلیم و تربیت پویا و متناسب با آرمان ها و ارزش های جامعه داشته باشد.
فرماندار شهرستان عجب‌شیر نیز در این مراسم افزود: معلمی یکی از ارزشمندترین و پیچیده‌ترین شغل‌هایی است که تخصص و صبوری لازم دارد.
جعفر قادری اظهار داشت: معلم‌ها هموار کننده آینده دانش آموخته‌ها و تضمین کننده پیشرفت علمی، فرهنگی و اجتماعی یک جامعه هستند.
وی افزود: معلمی از آن جهت که مسئولیت پرورش سرمایه‌های یک کشور را بر عهده دارد از دسته مشاغل با اهمیت محسوب می‌شود. 
در این مراسم از معلمان نمونه این شهرستان با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.

  • نوشته شده
  • در جمعه 16 ارديبهشت 1401
  • توسط کاربر روابط عمومی عجب شیر