پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : جمعه 16 ارديبهشت 1401
کد 508

برگزاری مراسم یادواره شهدای فرهنگی و تجلیل از خانواده معظم شهدا ،ایثارگران ،رزمندگان و آزادگان فرهنگی شهرستان عجب‌شیر

مراسم یادواره شهدای فرهنگی و تجلیل از خانواده معظم شهدا ،ایثارگران ،رزمندگان و آزادگان فرهنگی شهرستان عجب‌شیر با حضور فرماندار شهرستان عجب‌شیر و نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر در مجلس شورای اسلامی و نیروهای نظامی و انتظامی و جمعی از مسئولان شهرستان عجب‌شیر در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار گردید.

فرماندار شهرستان عجب شیر نیز در این مراسم اظهار کرد: معلمان ایثارگر، علاوه بر ایثارگری در کلاس‌های درس در برابر در تهاجمات  فرهنگی و اقتصادی  و همچنین در جنگ هشت سال دفاع مقدس دفاع جانانه‌ای کردند و این ایثارگری ها همواره قابل قدردانی می باشند.

جعفر قادری گفت: معلم با تعلیم و تربیت دانش آموزان، کار انبیا را دنبال می‌کند و انشاء الله با استمداد از الطاف الهی، مدیرانی دلسوز، توانا، متخصص، متعهد در خط و منش امام(ره) و رهبر معظم انقلاب تربیت و به ایران اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمت کنند.
وی با بیان اینکه معلمی شغل نیست، بلکه عشق، هنر، ایثار و فداکاری است؛ افزود: هفته معلم فرصت مناسبی برای قدردانی از کسانی است که ارجمند ترین گوهر هستی یعنی انسان را در پرتو تعلیم و تربیت الهی به اوج می رسانند.
در پایان این مراسم از خانواده معظم شهدا، ایثارگران، رزمندگان و آزادگان فرهنگی شهرستان عجب‌شیر ایثارگران فرهنگی و بازنشستگان فرهنگی شهرستان عجب‌شیر تجلیل شد.

نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح رتبه بندی معلمان با تلاش های انجام شده در مجلس تا یک ماه آینده عملیاتی می‌شود.

علی علیزاده روز پنجشنبه در مراسم یادواره شهدای فرهنگی و تجلیل از خانواده معظم شهدا، ایثارگران، رزمندگان و آزادگان فرهنگی شهرستان عجب‌شیر با بیان اینکه نگاه به معیشت معلم باید نگاهی درست و منطقی باشد، افزود: این موضوع دغدغه جدی مقام رهبری بوده و اجرای رتبه بندی معلمان و همسان سازی حقوق بازنشستگان فرهنگیان با سایر دستگاه ها از مطالبات فرهنگیان است.
وی خاطرنشان کرد: طرح رتبه بندی معلمان پایان دولت قبل مصوب شد که ایراداتی داشت و بعد از تلاش های فراوان به یک نقطه مطلوب رسید.
وی گفت: دولت گذشته در راستای رتبه بندی معلمان لایحه ای به مجلس داد که اعتبار منابع آن در سال گذشته مشخص نبود و تنها یک چک بلامحل بود و منابع مشخص نبود.
نمانیده مردم مراغه و عجب شیر افزود :در سال گذشته اعتبار این طرح توسط مجلس و دولت مردمی در نظر گرفته شد و با حدود ۹۰هزار میلیارد تومان مقرر شد از شهریور سال گذشته این لایحه رتبه بندی معلمان اجرا شود.

وی ادامه داد: ایرادات این طرح از جمله شیوه رتبه بندی و معیار سنجش آن، مدرک تحصیلی آموزش، ضمن خدمت و سابقه خدمت توسط آموزش و پرورش اصلاح شده است.
 

  • نوشته شده
  • در جمعه 16 ارديبهشت 1401
  • توسط کاربر روابط عمومی عجب شیر