دوشنبه 27 خرداد 1398 13 شوال 1440 17 ژوئن 2019
تاریخ : يکشنبه 25 آذر 1397
کد 67

فرماندار عجب شیر:در راستای ساماندهی بازدیدهای مستمر از نمازخانه ادارات و بین راهی انجام می شود

فرماندار عجب شیر در جلسه شورای اقامه نماز شهرستان عجب شیر با اشاره به اینکه از نمازخانه ادارات و نمازخانه های بین راهی به صورت مستمر بازدید می شوند افزود: هر یک از دستگاه های مرتبط متناسب با وظیفه خود به بازدیدهای منسجم از نمازخانه ها و سرویس های بهداشتی بپردازند.
عادل اصغرپور با اشاره به اینکه برپایی نماز جلوه زیبایی از سبک زندگی اسلامی است ، اضافه کرد: برپایی نماز مقوله ای فراتر از دستورات و بخشنامه های سازمانی است چرا که کارکنان تمامی نهادهای و دستگاه های دولتی در حکومت اسلامی بر ارزش و اهمیت این امر واقف هستند.
وی در ادامه خواستار ساماندهی نمازخانه ها در سطح ادارات شد و گفت: شایسته است همچنین به امر پاکیزگی و بهداشت در نمازخانه ها توجه شود.
فرماندار شهرستان عجب شیر بر نماز اول وقت اولویت اول در ادارات باید باشد افزود: باید به نماز اول وقت در ادارات توجه ویژه ای شود تا با برپایی این فریضه واجب الهی به شکل جماعت ، ارزش های دینی و اسلامی را به نحو شایسته ای ادا کنیم.
وی با تاکید براینکه مجموعه اجرایی شهرستان در ادارات و نهاد ها و سازمان ها بایستی بهترین مکان ها را باید به نماز  اختصاص بدهند، خاطر نشان کرد: مقوله نماز در روابط درون سازمانی موثر بوده که در ارزیابی مدیران با اهمیت به نماز اول وقت و برگزاری نماز جماعت در ادارات مد نظر قرار خواهد گرفت.
رئیس ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی گفت: آموزش نماز برای دانش آموزان در مدارس ضروری است.
اسدالله ضیایی در جلسه شورای اقامه نماز شهرستان عجب شیر، گفت: با توجه به اینکه اقامه نماز در هر شرایطی واجب است، آموزش این فریضه الهی برای دانش آموزان در مدارس ضروری است.
وی اظهار کرد: با وجود اینکه استقبال دانش‌آموزان استان از برگزاری نماز جماعت در مدارس مطلوب است، اما متاسفانه مدارس شهری و روستایی استان با مشکل اساسی کمبود نمازخانه مواجه هستند.
رئیس ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی اظهار داشتامام جماعت وقتی که جوانان و دنش آموزان را برای اقامه نماز دعوت می کند و هیچ تاثیری برای آنها ندارد، این از نبود خلوص نیّت در آن امام جماعت است.
رئیس ستاد اقامه نماز آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه آموزش نماز برای دانش آموزان در مدارس ضروری است، افزود: باید برای ترویج اقامه نماز باید از کودکان شروع کنیم چون بدلیل اینکه آموختن فواید معنوی نماز به بزرگسالان سخت تر از کودکان است.
وی گفت:غفلت در نماز موجب بسیاری از انحرافات در جامعه می شود و باید راز این وظیفه الهی برای همه به طور مداوم بازگو شود.
وی بر ضرورت توجه بیش از پیش مسئولان اصناف و کسبه به امر نماز تأکید کرد و افزود:مدیران دستگاههای اجرایی با حمایت مسوولین وضعیت اقامه نماز در ادارات و سازمان های دولتی را پیگیری کنند.
ضیایی عنوان کرد: عدم توجه به امور دنیوی در هنگام برگزاری نماز و گرایش اقشار مختلف مردم و بازاریان، یکی از فعالیت‌های فرهنگی و اقدامات مطلوبی است که توسعه آن، رشد و تعالی جامعه را به همراه دارد.
امام جمعه عجب شیربا اشاره به اینکه ترویج نماز از وظایف حکومت اسلامی است، عنوان کرد: نماز باید در تمام مدارس منعقد شود زیرا کارساز است.
حجت السلام محمود شربیانی با بیان اینکه ترویج نماز در جامعه اسلامی زمینه‌ساز تعلیم فرهنگ و اندیشه‌های دینی است، گفت: فضای ادارات و در کل نظام باید براساس نماز باشد زیرا این فریضه واجب، انقلاب و نظام را می‌سازد.
وی گفت: همه برای برپایی و اقامه نماز تکلیف داریم و در ادای فریضه های الهی به ویژه نماز احساس مسوولیت کنیم زیرا مسلمان هستیم و باید به دستورات دینی مان عمل کنیم.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 25 آذر 1397
  • توسط کاربر روابط عمومی عجب شیر