دوشنبه 27 خرداد 1398 13 شوال 1440 17 ژوئن 2019
تاریخ : چهارشنبه 28 آذر 1397
کد 73

پیشگیری ازجرایم با هماهنگی و همکاری دستگاههای ذیربط اتفاق می افتد

فرماندار شهرستان عجب شیر: پیشگیری ازجرایم با هماهنگی و همکاری دستگاههای ذیربط اتفاق می افتد.
فرماندار عجب شیر در جلسه شورای پیشگیری و مبارزه با جرم این شهرستان با اشاره به اینکه پیشگیری ازجرم با هماهنگی دستگاههای مختلف نتیجه بخش می شود گفت: اگر ناهماهنگی بین دستگاه ها صورت گیرد میزان رسیدن به شرایط مطلوب در جامعه کم رنگ می شود ودر کاهش شدت و تعداد جرایم  نتیجه نمی بینیم چراکه لازمه رسیدن به وضع مطلوب هماهنگی بین دستگاهها در اجرای جدی مصوبات است.
وی ادامه داد:با توجه به وضعیت دریاچه ارومیه و وضعیت بارندگی که باعث افت آبهای زیرزمینی شده است نیازمند پیگیری مدیریت بهینه آب هستیم و لازمه آن شناخت کافی از منطقه برای رسیدن به شرایط  مدیریت مطلوب آب است .
وی گفت:سفره های زیر زمینی طی هزاران سال تشکیل یافته است و اگر تعادل میان منابع و مصارف آبی را رعایت نکنیم مشکلات همچون فرونشست زمین و شور شدن مخازن زیر زمینی و افت سطح آب سفره های زیر زمینی اتفاق می افتد که همگی ناشی از عدم استفاده بهینه آب است.
وی با اشاره به راهکارهای بهینه مصرف آب افزود: تغییر الگوی کشت، استفاده از سیستم های نوین آبیاری ، بستن چاه های غیر مجاز و تعیین سقف برداشت برای چاه های مجاز و نصب دستگاههای اندازه گیری از چاه ها و مشارکت مردمی می باشد و دستگاه های نظارتی و انتظامی با متخلفان برخورد قانونی لازم را به عمل آورند.
اصغرپور با اشاره به اینکه آزادسازی حریم رودخانه ها در روستاها و بستر رودخانه ها باید با قدرت و قوت ادامه پیدا کند افزود:در رابطه با خطراتی که مردم را تهدید می کند نباید کوتاهی شود تا اتفاق ناگواری مثل روستای چنار در شهرستان دوباره تکرار شود.
وی با بیان اینکه آزادسازی حریم و بستر رودخانه ها باعث کاهش سیل می شود گفت:بخشداران و شوراها و دهیاران و ادارات با همکاری امور آب باید برای هرگونه ساخت ساز , استعلامات لازم را دریافت و با کسانی که در حریم رودخانه ساخت سازی انجام می دهند با همکاری دستگاههای متولی با این افرادبه خاطر حفظ جان خودشان برخورد و جلوگیری شود.
وی صیانت از منابع طبیعی را لازم و ضروی دانست و گفت: حفظ اراضی کشاورزی و منابع طبیعی برای تامین امنیت غذایی جامعه و حفظ اکولوژی منطقه و صیانت از منابع خدادادی به عنوان امانت و میراثی برای آیندگان , الزام است.
فرماندار عجب شیر اظهار داشت: باید به منابع طبیعی توجه بیشتری شود و احساس مسئولیت داشته باشیم و همکاری و هماهنگی ادارات در راستای صیانت از منابع طبیعی لازم و حفظ منابع طبیعی ضرورت است.
وی ادامه داد:اگر در روستاها و شهرها با توجه به افزایش جمعیت افزایش محدوده نیاز باشد باید با کار کارشناسی و مطالعه کافی و در حد نیاز صورت گیرد و بطور جدی از منابع طبیعی باید محافظت کنیم.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 28 آذر 1397
  • توسط کاربر روابط عمومی عجب شیر