دوشنبه 27 خرداد 1398 13 شوال 1440 17 ژوئن 2019
تاریخ : چهارشنبه 5 دي 1397
کد 75

لازمه توسعه گردشگری ، آماده سازی زیرساخت ها است

فرماندار عجب شیر گفت: لازمه توسعه گردشگری در شهرستان عجب شیر، آماده سازی زیرساخت هاست و ایجاد و بهبود زیرساخت‌ها از ملزومات ضروری در حوزه صنعت گردشگری است.
عادل اصغرپور در کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان عجب شیر با بیان این مطلب که 7 درصد از آثار ملی ثبت شده استان به تعداد 112 اثر در شهرستان عجب شیر واقع شده است افزود این آمار حاکی از پتانسیل فوق العاده شهرستان عجب شیر در حوزه گردشگری و جذب گردشگر است که با برنامه ریزی مدون و اصولی می توان شاهد توسعه این صنعت در شهرستان شد.
وی با بیان اینکه از 52 روستای هدف گردشگری استان 8 روستا در قلمرو شهرستان عجب شیر است بر لزوم توجه بیشتر به بوم گردی و سرمایه گذاری در بخش گردشگری روستایی و گردشگری طبیعت اشاره کرد.
فرماندار عجب شیرادامه داد: در این زمینه در مسیر روستاهای بخش قلعه چای به عنوان روستاهای هدف گردشگری، فرمانداری با همکاری پادگان شهید برخورداری اقدامات زیرساختاری مهمی از جمله تعریض جاده، مناسب سازی و بهسازی مسیر را شروع کرده است و شهرداری جوانقلعه نیز اقدامات موثری در این خصوص انجام داده است.
وی با اشاره به وضعیت نامناسب حمام شیشوان، بر ضرورت احیا و بازسازی آن و همچنین بازسازی مسجد حنیفه گوروان تاکید کرد وگفت: ایجاد نمایشگاه سنگ های باستانی در روستای شیراز و اجرای جشنواره‌های مختلف از جمله جشنواره گردو، جشنواره آیین های بومی و محلی و جشنواره سوغات و غذاهای محلی را فرصتی برای جذب گردشگری و شناساندن ظرفیت ها و دستاوردهای شهرستان دانست.
اصغرپور خواستار تشکیل کمیته ای با حضور نخبگان و صاحب نظران فرهنگی برای بررسی زمان مناسب جهت نامگذاری به عنوان "روز عجب شیر" شد وافزود: هدف از معرفی این روز شناساندن قابلیت ها و ظرفیت‌های شهرستان طی برنامه ها و جشنواره های مختلف در حوزه های متفاوت به ویژه حوزه گردشگری است.
وی بر پیگیری طرح های نیمه تمام شهرستان اشاره کرد و گفت: احیای حمام نوبهار، پروژه میدان ولی امر، مسیرگشایی قلعه ضحاک، مرمت و احیای مسجد حنیفه گوروان و مسجد شیرلو و امامزاده قاسم لو، احیای حمام مدفون شیشوان، تکمیل زیرساخت های روستای هدف گردشگری بوکت و احیای کتیبه جوانقلعه از جمله طرح های شهرستان در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری است.
اصغرپور ضمن اشاره به اهمیت توریسم ورزشی از موافقت با ایجاد میدان سوارکاری و اسب دوانی عجب شیر به مساحت 44 هکتار به عنوان بزرگترین مجموعه سوارکاری منطقه در کمیسیون ماده 69 استان خبر داد.
وی ایجاد سایت صخره نوردی در روستای بوکت را نیز از پتانسیل های توریسیم ورزشی برشمرد و ابراز امیدواری کرد:با ایجاد زیر ساخت ها شاهد جذب گردشگری در حوزه توریسم ورزشی نیز باشیم.
فرماندار شهرستان عجب شیر گفت: از سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه گردشگری استقبال کرده و از دستگاههای متولی خواستار تعامل و همکاری بیشتر در این زمینه شد.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 5 دي 1397
  • توسط کاربر روابط عمومی عجب شیر