دوشنبه 27 خرداد 1398 13 شوال 1440 17 ژوئن 2019
تاریخ : شنبه 8 دي 1397
کد 77

جلسه شورای فرعی هماهنگی مبارزه با مواد مخدر برگزار شد

فرماندار عجب شیر: طرح پیشگیری از اعتیاد در مدارس شهرستان اجرا می شود

فرماندار با اشاره به آثار مخرب اعتیاد بویژه در جوانان و خانواده های آنان، گفت: طرح پیشگیری از اعتیاد در 25درصد مدارس شهرستان برای دانش آموزان و اولیاء و برای 300نفر از مدیران و معاونان و مشاوران  مدارس اجرا شده و بقیه مدارس تا پایان سال تحصیلی برگزار خواهد شد.
عادل اصغرپور در جلسه شورای فرعی هماهنگی مبارزه با مواد مخدر بر پیشگیری و آموزش هدفمند جهت مبارزه با مواد مخدر تاکید کردو افزود:دانش آموزان به‌عنوان بزرگ‌ترین جامعه هدف در موضوع پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر هستند.
وی با اشاره به اینکه دانش آموزان با توجه به تهدیدات فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای و تهدیدات جامعه در خطر اعتیاد هستند افزود:آموزش و پرورش مهمترین اولویت در پیشگیری و آموزش مواد مخدر می باشد وتمامی دانش آموزان تحت پوشش پیشگیری از مواد مخدر قرار می‌گیرد و ارتباط والدین با انجمن اولیا و مربیان و کارشناسان ما بیشتر میشود و والدین آموزش‌های لازم درزمینه‌های ناهنجاری‌های مصرف مواد مخدر را دریافت خواهند کرد.
وی ادامه داد:ارائه آموزش‌های پیشگیری در حوزه اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی را اولویت بسیار مهم خواند و اظهار داشت: بیشتر عامل ورود مواد مخدر به خانواده ها به علت ناآگاهی خانواده از زیان های مصرف مواد مخدر است.
فرماندار عجب شیر خواستار توجه بیشتر به آموزش مهارت های فنی و حرفه ای در کمپ های ترک اعتیاد این شهرستان شد.
اصغرپورافزود: اداره فنی و حرفه‌ای شهرستان با همکاری اداره بهزیستی آموزش مددجویان در کمپ های ترک اعتیاد را در دستور کار قرار دهند و گواهینامه پایان دوره برای آنان صادر کنند.
وی با اشاره به عملکرد خوب نیروی انتظامی عجب شیر در کشف و شناسایی معتادان و فروشندگان مواد مخدر در سال جاری گفت: در یک ماه گذشته تاکنون 149 کیلو گرم ماده انواع مواد مخدر در سطح این شهرستان کشف و جمع آوری شده است.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 8 دي 1397
  • توسط کاربر روابط عمومی عجب شیر