دوشنبه 27 خرداد 1398 13 شوال 1440 17 ژوئن 2019
تاریخ : چهارشنبه 10 بهمن 1397
کد 87

جلسه بررسی شیوه نامه آببران شهرستان عجب شیربرگزار شد

جلسه بررسی شیوه نامه آببران شهرستان عجب شیر با حضور فرماندار و مسوولان مربوطه در فرمانداری برگزار شد.

فرماندار عجب شیر گفت: تشکل آببران بازویی توانمند برای دولت و شرکت آب منطقه ای در توزیع عادلانه آب در بخش کشاورزی بوده و از ظرفیت های این تشکل باید در زمینه مدیریت صحیح مصرف آب استفاده شود.

عادل اصغر پورروز سه شنبه در جلسه بررسی شیوه نامه آببران این شهرستان اظهار داشت: تشکل آببران از سال 86 با 33 شرکت تعاونی و حدود پنج هزار نفر عضو، فعالیت خود را در عجب شیر آغاز کرده و در صورت بازنگری در خدمات آن و تقویت بنیه مالی، می توان از ظرفیت های آن در توزیع بهتر آب و مدیریت صحیح مصرف آن در بخش کشاورزی استفاده کرد.
وی بر تابع بودن شرکت های تعاونی آببران به قوانین توزیع عادلانه آب تاکید کرد و افزود: شیوه نامه ای برای فعالیت ضابطه مند آب بران شهرستان با همکاری ادارات امور آب، جها دکشاورزی و اداره تعاون تنظیم و جهت اقدام لازم به این شرکت ها ابلاغ خواهد شد.
اصغرپور افزود: ادارات امور آب و تعاون باید ضمن نظارت لازم به فعالیت ها و اقدامات شرکت های تعاونی آببران، نسبت به تهیه و ارائه گزارش های دوره ای به دستگاه های ذیربط و انعکاس تخلفات احتمالی و پیگیری آن اقدام کنند.
وی با بیان اینکه حفظ و نگهداری از منابع آبی موجود در شهرستان از جمله وظایف مهم دستگاه های حاکمیتی است، گفت: لازم است برای جبران کمبود آب مورد نیاز در فصل آبیاری و رفع دل نگرانی های مردم، از منابع آبی موجود استفاده بهینه شود.
در این جلسه شیوه نامه بهره برداری و نگهداری شبکه آبیاری قلعه چای با 34ماده در راستای افزایش بهره وری منابع آب شهرستان بررسی شد.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 10 بهمن 1397
  • توسط کاربر روابط عمومی عجب شیر